+48 511 197 337
biuro@avemtec.pl

Co to jest system CMS?

Avemtec - strony internetowe

Co to jest system CMS?

CMS to skrót od angielskiego Content Management System (System Zarządzania Treścią). Jest to strona internetowa z panelem administracyjnym, który daje Ci możliwość prowadzenia swojej strony internetowej. Konto administratora pozwala Ci za darmowo i samodzielnie dokonywać zmiany w witrynie. Zatem nie musisz robić kursów programowania, tylko po to żeby od strony technicznej obsługiwać stronę internetową.

Do czego służy CMS?

Coraz częściej tworzy się strony internetowe oparte o system CMS, który wyposażony jest w panel administracyjny. Jest on niezbędny w sklepach internetowych, blogach czy też w serwisach zawierających dużą ilość informacji. Także witryny które są często uaktualniane i wzbogacane o kolejne rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie samodzielnie modyfikować wszystkie treści za pomocą edytorów tekstowych, zmieniać, dodawać i usuwać elementy graficzne, na bieżąco aktualizować ofertę oraz uaktualniać dane. Z poziomu systemu CMS można za pomocą kilku kliknięć zmienić całkowicie układ stron i treść.

co to jest system cms

Zalety systemu CMS

Przede wszystkim system CMS ma na celu zapewnienie sprawnej obsługi serwisu, bez konieczności posiadania wiedzy technicznej. Najważniejszym cechami zastosowania systemu CMS są:

  • Wspomniany wyżej brak konieczności posiadania wiedzy technicznej. Zwykle systemy CMS są intuicyjne, mniej lub bardziej rozbudowane, ale wszystko w nich jest opisane w prosty sposób.
  • Open source – większość systemów CMS jest darmowych, płatne są jedynie dodatki i ulepszenia lub gotowe schematy.
  • Łatwa dostępność – większość systemów można łatwo znaleźć w Internecie.
  • Mobilność – serwis możesz obsługiwać z poziomu przeglądarki nawet na urządzeniach mobilnych, gdziekolwiek chcesz.
  • Aktualność – systemy CMS zwykle są na bieżąco aktualizowane, dodawane są poprawki i uaktualnienia, dzięki czemu Twoja witryna będzie zawsze zgodna z obecnymi trendami.

Najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią to
WordPress. Kolejne miejsca zajmują Joomla!, Drupal i Typo3.

Czy system CMS jest konieczny?

Oczywiście że nie, aczkolwiek lepiej jest go mieć niż nie mieć. Systemy CMS znacząco ułatwiają prace zarówno początkującym jak i zaawansowanym programistom. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że jeśli zażyczysz sobie system CMS na swojej stronie, to cena projektu wzrasta (więcej o cenach tutaj). Jeśli nie potrzebujesz dokonywać żadnych zmian, a strona www jest Ci potrzebna tylko do wyświetlenia niezmiennych informacji, to system CMS nie jest konieczny. Jeśli jednak w przyszłości zechcesz zmienić cokolwiek na stronie, to będzie potrzebna pomoc kogoś, kto będzie wiedział jak to zrobić. System CMS daje Ci ten komfort, że każda zmiana może być dokonywana bez udziału osób trzecich. W dodatku istnieje wiele usprawnień, które podpowiedzą w jaki sposób należy dbać o stronę internetową.

Potrzebujesz strony internetowej? Skontaktuj się z nami! Przejdź do zakładki kontakt.

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje.

Możesz znaleźć nas również na Facebooku.

 

No Comments

Add your comment