+48 511 197 337
biuro@avemtec.pl

Ile kosztuje strona internetowa? Koszt i cena utworzenia strony internetowej.

Avemtec - strony internetowe

Ile kosztuje strona internetowa? Koszt i cena utworzenia strony internetowej.

O tym, że warto mieć stronę internetową pisaliśmy tutaj, więc jeśli chcesz mieć własną witrynę pewnie zastanawiasz się ile kosztuje strona internetowa. Postaramy się przedstawić Ci orientacyjne ceny budowy strony www, a także zalety oraz wady poszczególnych wykonawców tj. tańszych freelancerów oraz z reguły droższych agencji interaktywnych.

Wprowadzenie

Koszt utworzenia strony internetowej zależy od bardzo wielu zmiennych. Można to porównać do zakupu samochodu – podstawowa wersja kosztuje niewiele, ale dodawanie kolejnych opcji sprawia, że koszt szybko wzrasta. Wybór producenta także ma ogromne znaczenie. Typ strony, funkcjonalności, system CMS, wielojęzyczność – to wszystko liczy się przy końcowej wycenie strony internetowej. Bardzo często jest tak, że atrakcyjna, przejrzysta strona www może być dużo tańsza od prostej strony, ponieważ to co niewidoczne kosztuje najwięcej. Możesz mieć witrynę z systemem CMS który pozwoli Ci na dokonywanie wszelkich zmian na stronie, albo bez systemu – tutaj nie będziesz mógł niczego zmieniać. Często więc płacimy za funkcje których nie widać gołym okiem i z tym trzeba się liczyć.

ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona www?

Istnieją dwie podstawowe rodzaje stron www (pomijając sklepy internetowe, portale ogłoszeniowe) – witryny statyczne oraz strony www oparte o system CMS. Witrynami statycznymi nie możesz samodzielnie zarządzać, w przeciwieństwie do drugiej opcji. System CMS daje możliwość dokonywania zmian w witrynie. Po zalogowaniu masz możliwość w prosty sposób zarządzać własną witryną posługując się edytorem tekstu oraz przyjaznymi, intuicyjnymi narzędziami. Głównymi systemami CMS są WordPress i Joomla, a o tym który wybrać już wkrótce. Generalnie lepiej mieć system CMS niż go nie mieć, ponieważ zmiana numeru, adresu nie będzie wymagała ingerencji informatyka, bo możesz to zrobić sam. Dodatkowo CMS jest niezbędny jeśli chcesz prowadzić bloga, pisać aktualności itp.

Ile kosztuje strona internetowa?Wybór wykonawcy a cena

Jeśli już wiesz jakiej strony potrzebujesz możesz wybrać wykonawcę, a ten etap jest najważniejszy, ponieważ obie prezentowane opcje mają swoje wady i zalety.

Freelancer

Na rynku roi się od freelancerów, spośród których ciężko o rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę. Jednak nie jest powiedziane, że takich nie ma. Musisz jednak wiedzieć, że stronę należy przygotować pod kątem pozycjonowania, dlatego dobrze byłoby żeby agencja SEO nie musiała przewracać witryny do góry nogami. Wybierając freelancera prawdopodobnie nie dostaniesz gwarancji na odpowiednie funkcjonowanie strony www, nie otrzymasz instrukcji obsługi strony, a także nie masz żadnej pewności, że za miesiąc Twój freelancer nie będzie chciał współpracować, bo może zajmować się czymś innym.

Jednakże wybór freelancera ma też swoje plusy, a największym z nich jest niska cena.

ile kosztuje strona internetowa

Agencja interaktywna

Wybierając agencję interaktywną możesz sprawdzić ich portfolio, znaleźć opinie i dowiedzieć się o nich więcej. Normalnym jest że zależy im na wizerunku firmy. Ponadto agencja daje gwarancje właściwego funkcjonowania strony, pewnej współpracy w kolejnych etapach a także pomoc w zarządzaniu witryną. Jak wiadomo te wszystkie usługi kosztują, jednak dają pewność że po wszystkim nie zostaniesz z niczym. Jak widać, wybór agencji ma sporo plusów, ale na rynku jest wiele agencji które oferują wykonanie witryny za ogromne kwoty. Najlepiej jest więc porównać oferty kilku wykonawców i wybrać najlepszą. Podczas wyceny koniecznie zapytaj za co tyle płacisz.

Freelancer czy agencja?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór freelancera nie zawsze spowoduje, że otrzymasz złą stronę w niskiej cenie. Tak samo wybór agencji nie sprawi że dostaniesz dokładnie to czego chcesz płacąc dużo wyższą cenę. W obu przypadkach należy podchodzić indywidualnie czyli sprawdzić i jednych i drugich przed wyborem.

Ile kosztuje strona internetowa?Przykładowe ceny stron internetowych:

  • Statyczna strona internetowa: 1700 zł – 3000zł
  • Statyczna strona internetowa, indywidualny projekt graficzny: 3000zł – 4500zł
  • Strona internetowa z systemem CMS: 3500zł – 5000zł
  • Strona internetowa z systemem CMS, indywidualny projekt graficzny: 5000zł – 9000zł
  • Sklepy internetowe, portale ogłoszeniowe itp.: 7000zł+

Powyższe wartości są wyłącznie kosztami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej agencji Avemtec.

Podsumowując, jak pokazuje lista nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje strona internetowa”, ponieważ każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Liczy się także czas wykonania strony, im szybciej tym droższa strona będzie.

Potrzebujesz wyceny strony internetowej? Skontaktuj się z nami! Przejdź do zakładki kontakt.

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje.

Możesz znaleźć nas również na Facebooku.

 

No Comments

Add your comment