+48 511 197 337
biuro@avemtec.pl

Sklepy internetowe – czy warto sprzedawać w internecie?

Avemtec - strony internetowe

Sklepy internetowe – czy warto sprzedawać w internecie?

W 2018 roku sklepy internetowe w Polsce osiągnęły liczbę aż 30 936 sklepów. Liczba ta świadczy o tym, że rynek nie został jeszcze przesycony i nadal jest popyt na sprzedaż online, mało tego, rosnące apetyty konsumentów oraz postęp technologiczny zwiększają potencjał rynku e-commerce.

Dla przykładu sklepy stacjonarne zanotowały wzrost sprzedaży elektroniki rzędu 5% podczas gdy sklepy internetowe zyskały 21,5%. Dodatkowo trend ten może ciągle wzrastać, ponieważ coraz większą popularnością cieszy się kategoria wearables. Mowa tutaj o sprzętach przeznaczonych do noszenia: smartwatch, opaska monitorująca itp.. Ich sprzedaż zyskała prawie 100% w stosunku do ubiegłego roku!

Czy niedziela wolna od handlu wpływa na e-commerce?

Jak mogłoby się wydawać zamknięcie sklepów stacjonarnych może powodować większy ruch na sklepach internetowych. Tak też rzeczywiście jest, jednak nie przekłada się to na zakupy.

Klienci faktycznie częściej odwiedzają w niehandlowe niedziele sklepy online, ale średnia ilość zakupów nie zwiększyła się.

Czas na jedzenie!

Zdecydowana większość klientów decyduje się na zakup żywności w sklepie internetowym. Według raportu IRC sprzedaż produktów w segmencie FMCG wzrośnie o 54% w ciągu najbliższych 5 lat!

sklepy internetowe

Największą popularnością wśród konsumentów cieszą się sklepy internetowe, które posiadają swoje stacjonarne odpowiedniki. W Polsce najchętniej korzystano z usług sklepu Carrefour oraz Piotr i Paweł.

Rynek zwany e-grocery notuje dynamiczny rozwój na świecie. Powodem zakupu żywności pakowanej jest zwiększenie zaufania społeczeństwa do zakupów internetowych. Oprócz tego coraz więcej osób przekonuje oszczędność czasu i możliwość zakupy najwyższej jakości produktów bez stania w kolejkach.

Sklepy internetowe a stacjonarne

Stacjonarne sklepy mają zasięg lokalny, odwiedzają je klienci z regionu w którym placówka się znajduje. E-commerce pozwala na poszerzenie kręgu zainteresowania, ponieważ więcej osób może dowiedzieć się o sklepie i dokonać zakupu online. Największym plusem sklepów online jest możliwość przeglądania i kupowania przedmiotów 24 godziny na dobę, w każdym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Poza tym, stworzenie i prowadzenie sklepu internetowego jest zdecydowanie tańsze od stacjonarnego ponieważ nie wymaga lokalu lub magazynu. Co prawda reklama kosztuje, ale sklep stacjonarny też trzeba reklamować.

W dzisiejszych czasach nawet najmniejsze sklepy stacjonarne posiadają swoją stronę internetową.

Sklepy internetowe – korzyści

Sprzedaż internetowa niesie za sobą następujące plusy:

1. Prezentacja produktów – sklepy stacjonarne mają ograniczenie w ilości produktów na wystawie, podczas gdy w sklepie internetowym możemy pokazać wszystkie produkty które mamy w ofercie.

2. Kot w przezroczystym worku – często można spotkać się ze stwierdzeniem, że nie do końca wiemy jaki produkt kupujemy. Otóż produkowane wyroby przechodzą szereg kontroli jakości i norm co eliminuje ryzyko zakupu wadliwego produktu. Dodatkowo z reguły sprzedawcy dbają o prezentowany towar, ponieważ sprzedają oni zdjęcia i opisy.

3. Cena – zazwyczaj cena towaru zakupionego przez internet jest niższa od ceny sklepu stacjonarnego, ponieważ wiąże się to z większymi kosztami jakie musi ponieść sprzedawca wynajmując budynek pod sklep stacjonarny i zatrudniając personel.

4. Porównania – spora liczba sklepów internetowych oferuje możliwość porównania przeglądanych produktów w czytelny i atrakcyjny sposób ale nie pozwala na fizycznie skonfrontowanie ich.

5. Czas – konsumenci podczas zakupów online nie tracą czasu na dojazd do sklepu, mają możliwość nieograniczonego przeglądania towarów oraz mogą kupować o każdej porze dnia i nocy.

6. Wygoda – cały proces zakupu odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu.

Zapytaj o wycenę swojego sklepu!

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje.

Możesz znaleźć nas również na Facebooku.

 

No Comments

Add your comment